Okumayı Sevenlerin Adresi

 • Cumartesi, 25 Mayıs 2019

Eğitim Eğitim hakkında herşey...

 1. Doktora öğrencilerine burs artışı

  Yükseköğretim kurulunca, türkiye için öncelikli 100 tematik alanda 2 bin kişi için sağlanan "100/2000 yÖk doktora bursu" mart 2019'dan itibaren 2 bin 250 liraya yükseltildi.

 2. 'yer gök pr' kitabının lansmanı yapıldı

  Havacılık sektöründe marka iletişimi üzerine değerlendirmelerin, sektörün önde gelen isimleri tarafından mercek altına alındığı yer gÖk pr kitabının lansman toplantısı, 19 aralık 2018 tarihinde maltepe Üniversitesi marma otel İstanbul'da gerçekleştirildi.

  1. Meb 'lgs raporu' hazırladı

   Milli eğitim bakanlığınca, bu yıl ilki yapılan lgs kapsamındaki merkezi sınavın sonuçlarına göre, liselere yerleşen öğrencilerin performansını içeren değerlendirme raporu hazırlandı.

 1. '3 yıllık bir takvim ilan ettik'

  Milli eğitim bakanı selçuk, "3 yıllık bir takvim ilan ettik, hangi işleyiş gerçekleştirilecek paylaştık. "bakanlıkta ne yapılıyor ve ne yapılacak?, sorusu aslında çok net. Çünkü çocuklar için, toplum için bir sürpriz yapmak istemiyoruz." dedi.

 2. 'Çocuk dostu' kitap listesine 26 yeni eser

  Aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığınca 0-6 yaş grubu çocuklar için ailelere yol gösterici olması amacıyla hazırlanan kitap listesine 26 yeni eser eklendi.

 3. Boğaziçi, türkiye’nin en iyi küresel üniversitesi seçildi

  Us news & world report sitesinin hazırladığı ‘’dünyanın en İyi Üniversiteleri’’ sıralaması açıklandı. 2019 sıralamasında boğaziçi Üniversitesi dünyada 234.sırada, türk üniversiteleri arasında 2019’da da en yüksek sırada yer aldı.

 4. Online eğitim ve sertifika programları

  Dinamo eğitim ve danışmanlık kurucusu, eğitim ve finansman danışmanı fatih kuran, online eğitim ve sertifika programları hakkında merak edilenleri yazdı.

 5. Bakırcılık seçmeli ders oldu

  Gaziantep'te bir özel okul, bakırcılar ve sedefçiler odasının iş birliğiyle kentin geleneksel el sanatları arasında bulunan bakır işlemeciliğini seçmeli dersler arasına aldı.

 6. İyiliğin desteklenmesi için 'umut var' projesi

  İstanbul bilgi Üniversitesi bu yıl ilk kez iyilik hikâyelerinin desteklenmesi ve toplum tarafından bilinirliğinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla “bİlgİ umut var”ı düzenliyor.

 7. Boğaziçi Üniversitesi, türkiye'nin en iyisi seçildi

  The dünya Üniversiteleri 2019 sanat ve beşerî bilimler sıralaması (times higher education world university rankings) sonuçları açıklandı. sonuçlara göre boğaziçi Üniversitesi bu yıl türkiye’den 251-300 bandında yer alan tek üniversite oldu.

 8. Milli eğitim bakanı selçuk'a destek

  Oğuzkaan koleji yönetim kurulu Üyesi ve eğitim koordinatörü hatice yılmaz, 2023 eğitim vizyonun belgesinde de yer alan orta vadede yaz tatilinin kısaltılarak , okul gününün avrupa ülkelerindeki gibi 200 güne çıkarılmasının eğitime çok olumlu yansıyacağına

 9. Öğrencilere simülasyon tırında deprem eğitimi

  Erzurum'da öğrenciler, türkiye'de yaşanmış büyük depremlerin canlandırıldığı afad'ın simülasyon tırında hem teorik hem pratik eğitim aldı hem de deprem korkularını yenmeye çalıştı.

 10. Boğaziçi Üniversitesi dünyada 21 üniversiteden biri oldu

  Boğaziçi Üniversitesi, kampüslerindeki bireylerin karbon ayak izlerini azaltmaya ve üniversitelerdeki sürdürülebilirlik faaliyetleri çalışmalarını artırmaya yönelik “Üniversite kampüs sürdürülebilirlik bildirisi”ne imza atan 21 üniversiteden biri oldu.